amita
06 بهمن 1401 - 13:55

خانه‌دار شدن تمام مددجویان روستایی تحت پوشش کمیته امداد تا پایان سال ۱۴۰۲

رئیس کمیته امداد خمینی(ره) با اشاره به برنامه این نهاد برای ساخت ۴۰ هزار واحد مسکن روستایی گفت: با اجرای این طرح، تا پایان سال ۱۴۰۲ هیچ مددجوی روستایی فاقد مسکن نخواهیم داشت.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مراسم توزیع 42 هزار سری جهیزیه برای نوعروسان نیازمند در آستانه فرا رسیدن دهه مبارک فجر به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار شد.

سید مرتضی بختیاری؛ رئیس کمیته امداد خمینی(ره) در این مراسم که به صورت نمادین در استان کرمان برگزار شد، با تقدیر از نقش خیران و مردم نیکوکار اظهار کرد: بخش قابل توجهی از هزینه تهیه 42 هزار سری جهیزیه‌، توسط خیران تامین شده و در کنار آن از کمک‌های بنیاد مستضعفان نیز استفاده شده است.

وی با بیان اینکه جهیزیه‌های اهدا شده شامل پنج قلم کالای اساسی و ضروری زندگی است، افزود: این اقلام شامل یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، اجاق گاز، تلویزیون و جاروبرقی است که ارزش هر سری بیش از 20 میلیون تومان است.

بختیاری با تاکید بر اینکه در مرحله پیشین در مهرماه نیز 17 هزار سری جهیزیه به مددجویان اهداد شد، تاکید کرد: این لوازم خانگی همگی تولید داخل است و این اقدام در راستای حمایت و تقویت از تولید داخلی انجام شده است.

رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: از مجموع 42 هزار سری جهیزیه، حدود 2 هزار سری سهم مددجویان استان کرمان است که با رعایت تکریم به زوج‌های جوان این استان تقدیم می‌شود.

وی با بیان اینکه اهدای جهیزیه تنها یکی از خدمات کمیته امداد به جامعه هدف است، اظهار کرد: تامین مسکن مددجویان به عنوان یک رکن اصلی توانمندسازی در دستور کار قرار دارد و در همین راستا 40 هزار واحد مسکن با همکاری قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) احداث خواهد شد.

بختیاری با اشاره به برنامه این نهاد برای ساخت 40 هزار واحد مسکن روستایی، اضافه کرد: با اجرای این طرح، تا پایان سال 1402 هیچ مددجوی روستایی فاقد مسکن نخواهیم داشت.

براساس این گزارش، در پایان این مراسم از خیران، کارآفرینان و مجریان طرح‌های برتر اشتغال و نخبگان تحت حمایت  کمیته امداد در استان کرمان تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 999264