amita
06 بهمن 1401 - 21:05

۳۹۷۰ واحد خسارت دیده در زمین لرزه خوی شناسایی شد

ارومیه - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت: طبق جمع بندی شورای هماهنگی مدیریت بحران مناطق زلزله زده شهرستان خوی ،۳۹۷۰ واحد خسارت دیده شناسایی شدند.

جعفر برزگر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با وقوع زمین لرزه ۵.۴ ریشتری ۲۸ دی ماه در شهرستان خوی ۳۰ تیم ارزیابی از کارشناسان فنی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از نخستین ساعات با حضور در منطقه کار ارزیابی بیش از ۵۰۰۰ واحد مسکونی در شهر فیرورق و ۱۵ روستای کانون زلزله را در ۷۲ ساعت به اتمام رساندند.

وی ادامه داد: طبق جمع بندی شورای هماهنگی مدیریت بحران مناطق زلزله زده شهرستان خوی ،۳۹۷۰ واحد خسارت دیده شناسایی شدند که از این تعداد ۳۷۰ واحد باید تخریب و مجدداً احداث شود و سه هزار و ۶۰۰ واحد هم نیازمند تعمیر هستند.

برزگر با بیان اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با استفاده از همه ظرفیت‌ها عملیات آواربرداری از مناطق زلزله زده را طی ۱۵ روز آینده به اتمام خواهد رساند، اظهار کرد: عملیات آواربرداری در مرحله نخست در شهر فیرورق و روستای وار و بدلان آغاز شده و تاکنون آواربرداری ۲۲ واحد مسکونی به اتمام رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی یادآور شد: روند بازسازی مناطق زلزله زده بخش مرکزی شهرستان خوی که در زلزله ۱۳ مهرماه دچار خسارت شده‌اند با حضور میدانی کارشناسان فنی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در ۶۳ روستا در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین عملیات اجرایی بازسازی ۷۰۰ واحد مسکونی خسارت دیده در این منطقه آغاز شده و از این تعداد ۲۳۹ واحد با اتمام اجرای عملیات سقف وارد مرحله نازک کاری شدند.

برزگر با اشاره به تکمیل و ارسال تمام پرونده‌های واحدهای شروع شده به بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات گفت: امیدواریم با تسریع بانک‌های عامل در فرآیند پرداخت تسهیلات به واحدهای خسارت دیده منطقه شاهد تسریع در اتمام بازسازی واحدهای خسارت دیده در مناطق زلزله زده بخش مرکزی شهرستان خوی باشیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1000012