amita
14 بهمن 1401 - 12:04

اشتغالزایی در کرمانشاه نیازمند اجرای طرح‌های صنعتی است

کرمانشاه- نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: اشتغالزایی در کرمانشاه نیازمند اجرای طرح‌های صنعتی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد رشیدی در جلسه شورای سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه با اشاره به نقش مؤثر وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در تصمیم‌گیری‌های کلان هیئت دولت، اظهار کرد: انتظار داریم که اختیارات در مورد استانداران افزایش یابد و دست آن‌ها باز گذاشته شود تا کارگروه‌های اشتغال و ستاد تسهیل برای ایجاد اشتغال اثرگذار واقع شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: درحالی که بزرگترین نیروگاه‌ها در استان‌های مرکزی کشور وجود دارد بازهم در مرکز کشور سرمایه‌گذاری می‌کنند.

رشیدی خاطرنشان کرد: حدود ده ماه است که برای انعقاد تفاهم‌نامه ۱۱ هزار میلیارد تومانی شرکت ایمیدرو در استان کرمانشاه در تلاش هستیم که طی آن نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی ایجاد خواهد شد.

وی با گلایه از اینکه پیگیری‌های مذکور هنوز به نتیجه نرسیده، درباره ضرورت انعقاد تفاهم‌نامه مذکور، افزود: برای انجام امور مربوط به حوزه معادن و فولاد درصدد ایجاد زیرساخت هستیم و باید از منابع انرژی برخوردار باشیم.

رشیدی با تاکید بر اینکه توزیع سرمایه‌گذاری در شماری از استان‌های کشور خلاف عدالت اجتماعی است، گفت: برای رفع این تبعیض از این دولت انتظار داریم.

نماینده مردم کرمانشاه با اشاره به سنگ‌اندازی‌های دولت قبلی، گفت: از این دولت انقلابی حمایت می‌کنیم و توقع داریم این رویه‌های غلطی که از سال‌های قبل بوده اصلاح شود و در وزارت کار و رفاه اجتماعی و شرکت‌های سرمایه‌گذاری به توزیع سرمایه‌گذاری‌ها توجه شود.

رشیدی خاطرنشان کرد: دو سامانه گرمسیری و سردسیری و پتروپالایشگاه آناهیتا و ایران خودرو در زمره مصوبات جدی سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه بود.

وی عنوان کرد: درحال حاضر تکمیل ۱۱ هزار هکتار دیگر از پروژه سامانه گرمسیری باقیمانده و فاز نخست آن نیز تکمیل نشده و در مورد سامانه سردسیری هیچ اتفاقی رخ نداده اگرچه به‌اذعان وزیر نیرو، این سامانه از پروژه‌های حیاتی است چون آب حوزه آبخیز کرخه را تأمین می‌کند با وجود وعده قبلی در ردیف‌های بودجه قرار نگرفت که البته ذکر یک عنوان تأثیری ندارد و باید در این رابطه اقدامات لازم صورت گیرد.

رشیدی با بیان اینکه می‌خواهند پالایشگاه آناهیتا را مانند آثار باستانی منحل کنند، گفت: باید این پروژه تعیین تکلیف شود برهمین اساس روز دوشنبه هفته آینده با حضور اعضای هیئت رئیسه مجلس از وزیر نفت و معاونین وی و رئیس قرارگاه خاتم در دولت کمک شود پروژه‌ها دعوت شده تا این پروژه تعیین تکلیف و موجب اشتغالزایی مؤثر شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1016582